Do roku 2019 si Mark Zuckerberg předsevzal na Facebooku více cenzurovat konzervativce

Do roku 2019 si Mark Zuckerberg předsevzal na Facebooku více cenzurovat konzervativce

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg učinil své novoroční předsevzetí pro rok 2019, jak bude na své platformě pokračovat v censuře nezávislých a konze

Rusko využilo burzovní paniky po událostech na Krymu a nakoupilo 30 % akcií svých monopolů
RUSKÁ FREGATA S ‚HALUCINAČNÍ‘ VÝZBROJÍ PLUJE DO STŘEDOMOŘÍ
Pohádka pro věčné zakazovače

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg učinil své novoroční předsevzetí pro rok 2019, jak bude na své platformě pokračovat v censuře nezávislých a konzervativních publicistů.

V blogu vystaveném na Facebooku slíbil Zuck rozdrtit „vměšování do voleb“ a „šíření nenávistné mluvy“ – aniž by něco z toho definoval.

Breitbart.com hlásí:

Zuckerberg zopakoval své předchozí výzvy k potlačení „senzacechtivosti a dezinformací“ a k „odstranění obsahu spojeného s terorismem,“ což jsou výrazy, které nedefinoval. Rovněž slíbil prosazovat „zprávy z věrohodných zdrojů,“ které také neuvedl.

„Uzavřeli jsme partnerství s ověřovateli faktů ve všech zemích světa, aby identifikovali dezinformace a omezili jejich šíření,“ napsal Zuckerberg. Ty „ověřovatele faktů“, s nimiž se sdružil, neuvedl ani nevysvětlil metodiku za jejich výběrem.

Zuckerberg se ve svém příspěvku vyhnul jakýmkoliv zmínkám o svobodě slova, projevu nebo o Prvním ústavním dodatku.

Tento týden ale unikla 1400 stránková sada vnitřních směrnic Facebooku pro politickou cenzuru.

Breitbart News hlásil:

Šéf-inženýrka Newsfeedu Sara Su tento proces komentovala konstatováním: „Není naší starostí napravovat lidem mluvu, chceme ale na své platformě vynutit standardy naší komunity. Když jste v našich komunitách, tak od vás chceme, abyste zajistili vyváženost mezi svobodou projevu a bezpečností.“ Šéfová globální politické správy Facebooku Monika Bickert konstatovala, že Facebook se zaměřuje na „prevenci ubližování“ a věří, že v tomto svém úsilí byli zatím úspěšní.

Zuckerberg to uzavřel: „Jsem hrdý na pokrok, jakého jsme dosáhli.“

Když provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandberg v září vypovídala před Senátní zpravodajskou komisí, tak řekla, že tato společnost v boji proti tomu, co popisovala jako šíření „dezinformací“ na digitální platformě její společnosti, bude předkládat „alternativní fakta“.

Současná tržní kapitalizace Facebooku je podle publikace v tomto článku 382,78 miliardy $, což ji řadí mezi deset vrcholně ceněných světových společností.

January 3, 2019 Sean Adl-Tabatabai

Zdroj: https://newspunch.com/mark-zuckerberg-2019-resolution-conservative-censorship-facebook/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0