Cameronovi europoslanci nachystáni vyloučit z europarlamentní skupiny německou proti-migrační stranu AfD

Nezařazené

Na stranu Alternativa pro Německo (AfD), co je proti masové migraci, je nachystáno vyloučení ze skupiny Evropští konzervativci a reformisti (ECR) v Evropském parlamentu.

AfD byla součástí této skupiny, k níž patří i poslanci Konzervativní strany Davida Camerona, od roku 2014, ale vedení této skupiny teď vydalo to, co Financial Times popsal jako „úsečné jedno-větné prohlášení“, které praví:

„Politbyro ECR se dnes večer sešlo a vyzvalo AfD, aby Skupinu ECR do 31. března opustila, jinak byl naplánován krok jejich vyloučení na příštím zasedání 12. dubna.“

Neexistuje žádné vysvětlení, proč jim říkají, aby odešli, tento krok ale přichází spolu s tím, jak se David Cameron pokouší posílit své vztahy s německou kancléřkou Angelou Merkel, když vede kampaň za zastavení odchodu Británie z Evropské unie (EU).

Breitbart London o snahách tuto stranu vyloučit referoval už minulý měsíc poté, co její vůdkyně řekla, že pohraniční stráž by měla mít možnost k zastavení migrantů ilegálně vstupujících do Německa použít střelných zbraní. Frauke Petry v novinovém interview v lednu řekla, že každý pohraničník „musí ilegální přechody hranic zastavovat a rovněž, je-li to nezbytné, použít i svoji střelnou zbraň.“

Pokračovala, s tím že: „Žádný policista nechce na uprchlíky střílet a ani já to nechci. Ale k prostředkům poslední volby patří i použití ozbrojené síly.“

Tyto komentáře vyvolaly u německého politického establišmentu bouři pohoršení a vůdci ECR se k tomu přidali poté, co europoslankyně Beatrix von Storch vyjádřila své vůdkyni podporu.

Přestože tato strana v roce 2014 získala ve volbách do Europarlamentu sedm křesel, v současnosti má jen dvě poté, co se zbytek odtrhl a přidal se ke straně Aliance za pokrok a obnovu (ALFA) založené nespokojeným bývalým vůdcem AfD Berndem Luckem. Ti europoslanci, co přeběhli k ALFA, jsou pořád členy ECR.

Načasování tohoto vyloučení rovněž přichází jen pár dnů před místními volbami, v nichž Angela Merkel čeká výprask z rukou této strany proti establišmentu i v Badensku-Wüttembersku, které je jinak tradiční baštou vládnoucí strany CDU. AfD rovněž minulou neděli skončila v místních volbách v Hesensku na třetím místě, což spustilo u německé politické třídy poplach. Průzkumy teď předpovídají, že tato strana by po volbách příští neděli mohla vychýlit rovnováhu moci v Porýní Falcku, čímž Merkelové vyvolá ještě větší bolení hlavy.

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2016/03/09/david-camerons-meps-set-to-expel-anti-mass-migration-afd-party-from-european-group/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments