„Antiutopický přístup:“ SEC blahoslaví nápad MasterCard na vyloučení zákazníků s pravicovými názory

„Antiutopický přístup:“ SEC blahoslaví nápad MasterCard na vyloučení zákazníků s pravicovými názory

Blokování plateb lidem nebo skupinám firmami poskytujícími finanční služby je dušením svobody slova ve svobodné společnosti, řekl RT žurnalista Ben Sw

Farage volá po mírové revoluci‘ k nahrazení ‚zhroucené‘ politické třídy Británie
Pár myšlenek k Ukrajině
Marine Le Pen má před Macronem do evropských voleb podle průzkumu ohromný náskok

Blokování plateb lidem nebo skupinám firmami poskytujícími finanční služby je dušením svobody slova ve svobodné společnosti, řekl RT žurnalista Ben Swann v návaznosti na zprávy, že MasterCard údajně chystá cenzuru krajní pravice.

Tato v New Yorku sídlící firma byla údajně donucena levicově liberálními aktivista zřídit vnitřní „komisi lidských práv“, která bude monitorovat platby „skupin vyznavačů bílé nadřazenost a anti-islámských aktivistů.“

„Problém je, že ve svobodné společnosti má každý svůj názor, samotná myšlenka svobodné společnosti spočívá na tom, že máte volnost mít své systémy víry, pokud nikomu fyzicky neubližujete,“ řekl RT America Swann.

„Ale váš systém víry patří vám a vy máte právo nemít pravdu. I vyznavači bílé nadřazenosti mají právo nemít pravdu.“

MasterCard není jediným v linii těch, kteří uvažují o selektivním zakazování některým lidem používat jejich služby a peníze. Patreon a PayPal už sáhly k tomu, že zakázaly, aby někteří lidé dostávali platby prostřednictvím jejich platforem kvůli jejich extrémním názorům.

Ale na rozdíl od platforem lidového financování, když vás vyloučí z některé z platforem služeb vůdčích amerických nadnárodních finančních korporací, tak to bude mít dalek větší dopad na finanční stabilitu takového člověka nebo skupiny, zvláště když údajně Americká komise pro cenné papíry a burzy – SEC –  tento postup MasterCard údajně už posvětila.

Když se tak stane, tak si Swann myslí, že tím dá vláda „velkým korporacím možnost kontrolovat, jaké hlasy bude vůbec možno slyšet.“

Výsledkem takovéhoto přístupu, tvrdí tento investigativní žurnalista, bude rozsáhlá razie na finanční platby kohokoliv, na koho bude vláda pohlížet jako na neoblíbeného.

„Skutečnost, že SEC tomuto postupu dala zelenou, nám v podstatě říká, že SEC podporuje myšlenku cenzury takovýchto skupin, aby zadusila každého, kdo není v lajně,“ řekl tento žurnalista.

„Je to takový antiutopický světový názor jako z 1984 a přitom v tom zrovna teď žijeme,“ zjišťuje tento žurnalista.

Níže se podívejte na celé interview:

 

by Tyler Durden

Tue, 05/07/2019 – 10:31

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-05-07/dystopian-approach-sec-blesses-mastercards-idea-cutting-customers-right-wing-views

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0