Hysterie Washingtonu a Velká hra

Nezařazené

 (odstupující Trumpův poradce pro národní bezpečnost Michael T. Flynn, druhý zprava; foto – commons.wikimedia.org)

 

Varování vyřčené presidentem Eisenhowerem ohledně nebezpečí vojensko-průmyslového komplexu před půl stoletím je stále aktuální. Jemný převrat, zahajovaný proti Trumpově vládě americkým zákulisím, dosáhl nové intensity, když speciální zájmy bojují o kontrolu nad Washingtonem.

Nově jmenovaný poradce pro národní bezpečnost Lt. Gen. Michael Flynn byl vypuzen za hovory s ruským velvyslancem a za něco, co možná řekl či neřekl vicepresidentovi Pencovi. Flynnova defenestrace byla zřejmě zosnovaná americkými národními zpravodajskými agenturami ve spolupráci s mainstreamovými médii a určitými Demokraty. Čeho se Flynn dopustil? Hovořil s nezbednými Rusy před volbami a po nich. Monstrózní haló. Od bezpečnostních poradců se toto očekává. Zachovávat otevřené alternativní kanály k hlavním mocnostem a spojencům. Je to také práce zpravodajských agentur.

Není dobra či zla v mezinárodních záležitostech. Dětinský koncept zlých a hodných pochází z Bushovy éry, kdy bylo potřeba přesvědčit jednoduše uvažující voliče, že je Amerika smrtelně ohrožena několika kozími stády ze Středního východu.

Jediné země schopné ohrozit samotnou existenci Ameriky jsou jaderné mocnosti jako Rusko, Čína, Indie, Francie, Británie a Izrael (možná Pákistán) v tomto pořadí.

Rusko má tisíce jaderných hlavic namířených na americký kontinent. Jakákoli opravdová válka by byla cestou ke zkáze obou zemí. Dvě přiblížení jsou víc než dost. Kubánská konfrontace v roce 1962 a hrozba Able Archer z roku 1983. Skoro termonukleární válka, způsobená Reaganovou anti-ruskou hysterií a zpanikařenou odpovědí Moskvy.

Mé pravidlo číslo jedna v mezinárodních vztazích: chovejte se slušně a buďte zadobře se zeměmi disponujícími jadernými zbraněmi namířenými proti vám. Vyhněte se haštěření téměř ve všech záležitostech. Zpravodajské agentury hrají klíčovou roli v zachování rovnováhy ve věci jaderného teroru a předcházení nedorozumění, které může způsobit válku.

Generál Flynn byl fanatik z anti-islamistického křídla. Pro využití trumpovským stylem byl třeskutou volbou. Jsem rád, že je pryč. Ale jeho hříchem byla uhýbavost, nikoli telefonování s ruským velvyslancem. Bílý dům a státní rozvědka by měli s Moskvou mluvit denně, včetně „čau Borisi, něco u vás, kluci, novýho? – Nic novýho, ani při všech těch ukrutnejch kšeftech.“

Současný povyk v USA kolem toho, čeho se měl Flynn dopustit, je dokonalým falešným politickým útokem ze zálohy pro zmrzačení Trumpovy vlády. Trump se příliš rychle propadá. Státní zákulisí mu jde po krku – hrozil sražením 80 miliard USD ročně z rozpočtu rozvědky, což samo o sobě, chlapci a děvčata, je více než celý vojenský rozpočet Ruska! Hovoří o pročištění skoro bilionového rozpočtu Pentagonu, menších výdajích na NATO a ukončení některých válek USA v zahraničí.

Co by se na Trumpovi líbilo členům war party a vojensko-průmyslově zpravodajského Wall Street komplexu? Komplex chce na trůn princeznu Hillary. Ta rozpoutává současnou tsunami protiruské hysterie a démonizace Putina, což bohužel ukazuje, že mnoho Američanů svůj náhled neposunulo od poválečných let z doby Josepha McCartyho.

Jakožto osoba dlouhodobě sledující rozvědku Studené války docházím k závěru, že obě strany dobře věděly, k čemu se druhý chystá, byť KGB a GRU byli profesionálnější a kvalifikovanější, než speciální západní služby. Bylo by tolik jednodušší a levnější si jen podávat informace a základě vyžádání. Ale to by zastavilo Velkou hru.

Je nechutné být svědkem pokrytectví a tlachání Washingtonu o údajné ruské špionáži a manipulaci. USA kupují a manipulují zahraniční vlády od roku 1945. Napíchly se i na telefon Angely Merkelové. Wikileaks nyní zveřejnila zachycení špionáže a manipulace CIA při francouzských volbách v roce 2012. Žijeme ve velkém skleněném domě.

Rusové nejsou kámoši Američanů. Ani nejsou říší zla. Potřebujeme začít o Rusku smýšlet normálně, dospět a přestat používat Moskvu jako politického strašáka pro interní politické boje. V tuto chvíli se více obávám ultra-pravičáckých magorů v Trumpově Bílém domě, než Rusů a Vlada Hrozného…

 

Zdroj: http://washreport.com/go.php?bWlkZGxlZWFzdC5vcmd8fG1lcnx8aHR0cDovL3JvbnBhdWxpbnN0aXR1dGUub3JnL2FyY2hpdmVzL2ZlYXR1cmVkLWFydGljbGVzLzIwMTcvZmVicnVhcnkvMjAvdHJ1bXAtcy1pc2lzLXBsYW4tYW5vdGhlci11cy1pbnZhc2lvbi8=

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments